top of page

Pse kostumet e Wolford janë një listë që duhet t'i keni.

Nëse stilistët e famshëm i adhurojnë këto njëshe, edhe ju do t'i adhuroni
Çfarë kanë të përbashkët Penelope Cruz, Kendall Jenner, Olivia Culpo, Emma Roberts dhe Karlie Kloss? Ata janë të gjithë adhurues të trupave të Wolford-it. Ju mund të vazhdoni dhe t'i referoheni dizajnit si një çudi të vetme, pasi këto elemente bazë elastike vijnë në rreth tre duzina variacione, nga një jakë e thjeshtë deri në një situatë me pamje fantastike. Dhe ato mund të vishen pothuajse me çdo gjë: Kloss vesh të sajën nën një pallto blu pluhur, Culpo e lidh të sajën me një palë pantallona të thjeshta lëkure dhe një choker shkëlqyese, ndërsa Jenner poston për të sajën në Instagram, duke mbuluar pjesët e saj të ekspozuara me pica të vendosura në mënyrë strategjike. emoji.Eshtë një stil i adhuruar universalisht, nuk është aspak i ri për markën e veshjeve të brendshme. “Kur trupi ynë i parë debutoi në 1992, na shtyu në botën e veshjeve të gatshme. Na mori nga të qenit një aksesor gardërobë në një gardërobë thelbësore dhe themeli i një pamjeje të tërë, "tha Brian Lange, CEO i Wolford për Amerikat. Ai tha se ndërsa ka pasur një rritje të madhe në shitjet e trupave gjatë viteve të fundit, viti 2000 ishte një vit i madh për Wolford, siç ishte kur u prezantua trupi i Kolorados.

Ky stil më i shitur përmban një jakë breshkë sipër, një tanga në fund dhe është i veshur me pambuk, për rehati maksimale. Megjithëse vjen me një çmim të lartë prej 250 dollarësh, është shpallur si pjesa më e mirë e shtresimit, e dashur nga të famshëm të panumërt dhe stilistët e tyre. Sipas Lange, është "butmosha më e mirë në botë me jakë jakë", megjithëse mendojmë se ai mund të jetë pak i njëanshëm. Pra, ne pyetëm mjeshtrat më të fuqishëm të prapaskenës së Hollivudit (stilistët, natyrisht) se çfarë mendonin për një pjesë të Wolford.


Truporet janë aq minimale sa ju lejojnë të eksploroni me stil dhe të krijoni çdo pamje që dëshironi," i shkruajtën Brit dhe Kara Elkin për Observer përmes emailit. Ata shpesh veshin Emma Roberts në këtë bazë të Wolford; në Comic-Con të këtij viti ata e veshën yllin bjonde me një kostum metalik Mulberry, i cili ishte ankoruar nga një trup i zi Wolford. “Ata gjithashtu ju lejojnë të qëndroni [me] stilin tuaj të lindur në mënyrë që të mos jeni skllav i sezonit. Mund të marrësh veshjen tënde të preferuar të verës dhe ta shtrosh me çdo kostum trupi ndërsa bëhet më i ftohtë – thjesht funksionon gjithmonë.”

Kjo dyshe dinamike bën një pikë të mirë, pasi çdo stil është bërë nga një pëlhurë super e hollë, e cila vendoset lehtësisht poshtë fustaneve të festës dhe fustaneve të rrëshqitshme (apo edhe një triko të madh të trashë) për t'ju mbajtur të dukeni elegant edhe në shpërthimet më brutale të Arktikut.“Edhe pse ne gjithmonë duam një bluzë të shkëlqyer, një trup i ndritur nxjerr një besim dhe apel të tillë seksi pa u munduar shumë dhe nuk ka asgjë që duam më shumë se stili pa mundim”, shkruan Brit dhe Kara Elkin. Kështu që herën tjetër që do të futeni në grumbullin e bluzave për t'u veshur, pyesni veten: 'A duhet të vesh një trup të Wolford-it në vend të kësaj?' Përgjigja ndoshta do të jetë 'po'.

Comments


bottom of page